Rekolekcijas.lv

Tiem, kuri vēlas atgūt prieku, spēku un mīlestību kalpošanai

Uzziņas un pieteikšanās:

t. 26 549 433
e. vl.sajickeloker@ebrizam

Centra vadītājs:

māc. Kārlis Irbe
t. 29 630 953
e. moc.liamg@ebri.silrak

Kas tas ir?

Tā ir garīgas un fiziskas atspirgšanas vieta mācītājiem, draudžu darbiniekiem un arī pārējiem. Sākotnēji tā tika veidota, rūpējoties par LELB mācītājiem un viņu ģimenēm. Plānoja, ka tādas būs vairākas un izvēle par labu kādai tiks izdarīta: 1) ja būs mācītājmuiža un citas dzīvojamās telpas, 2) tuvumā baznīca, 3) netālu ir jūra. Kapituls izvēlējās Mazirbi. Sadarbībā ar Saksijas un Bādenes mācītāju apvienību tika izbūvētas trīs ģimenes mājiņas. Tajās ērti var izvietoties pieci cilvēki. Katrā mājā ir trīs istabas, visas ērtības - duša, WC, virtuve. Lai gan daudz ir paveikts - darbi muižā vēl turpinās, jāizbūvē pagrabs. Ceram ar laiku apgūt centra teritorijā esošos mūrus, lai tur izbūvētu papildus telpas dzīvošanai un citām centra vajadzībām. Cik atļauj spēki un līdzekļi, jādarbojas arī pie parka izveides, vides sakopšanas un apzaļumošanas. Rekolekcijas ir veids, kā sadzirdēt Dieva aicinājumu savā dvēselē un kā iepazīto īstenot savā ikdienā.

Kur tas atrodas?

Centrs atrodas Ziemeļkurzemes jūrmalā 20km no Kolkasraga. Tā ir klusa vieta nedaudz ārpus Mazirbes ciema. Jūra atrodas divdesmit līdz divdesmit piecu minūšu gājiena attālumā.

Padomju laikā šī bija slēgtā zona, kurā kārtību noteica robežsardze. Tāda vēsture, protams, atstājusi savdabīgas pēdas. Pateicoties tam, ka Rekolekciju centrs atrodas arī Slīteres nacionālajā parkā, un tas savukārt nozīmē neskartu dabu ar unikālu reljefu (vigas un kangari) un tīru jūrmalu.

Kas tur notiek?

Baznīcā un muižas kapelā notiek lūgšanas. Ik svētdienu uz dievkalpojumu pulcējas vietējā draudze. Tiem var pievienoties ikviens (vasarā - baznīcā, ziemā - muižā). Mācītājiem un lajiem tiek organizētas rekolekcijas, kas notikušas gan grupās, gan atsevišķi. Arī formas mēdz būt dažādas - individuālās klusuma, seminārtipa, laulāto rekolekcijas. Turklāt draudzes labprāt lieto telpas Alfas kursa nedēļas nogalēm, semināriem, lūgšanu naktīm u.c. Draudžu padomes par labu iespēju ir atzinušas nedēļas nogales pavadīšanu kopīgā atpūtā, arī plānošanai, semināriem. Viesi labprāt izmanto mājiņas vienkārši atpūtai. Vasaras sezonai (jūlijam, augustam) tās ir pat ļoti pieprasītas. Neraugoties uz pietiekami lielo aktivitāti un noslogojumu, gandrīz vienmēr atradīsies vieta cilvēkam, kurš gribētu pabūt klusumā, atpūsties, kopīgi pastrādāt un sakārtot domas.

Cik tas maksā?

Tie, kas bijuši līdzīgās vietās, zina, cik maksā rekolekcijas, piemēram, Anglijā vai, teiksim, Vācijā. Mēs nepelnām, centra izmaksu lielāko daļu nosedz ziedojumi un baznīcas īpašuma apsaimniekotāja ieguldījums. Ar laiku ceram sakārtot finansiālo pusi tā, lai centrs ar laiku būtu rentabls un varētu attīstīties.

Kas vada rekolekcijas?

Lai organizētu un vadītu rekolekcijas ir nepieciešami rekolekciju vadītāji - garīgie līdzgaitnieki. Lai kļūtu par rekolekciju vadītāju - garīgo līdzgaitnieku, nav obligāti jābūt mācītājam, taču ir nepieciešamas atbilstošas Gara dāvanas, izkoptas prasmes to darīt, kuras piedāvājam izkopt mūsu apmācību semināros. Kā arī pēc sekmīgi apgūtām mācībām - gūt pieredzi, piedaloties rekolekciju vadītāju komandā. Jāatzīmē, ka Garīgo līdzgaitnieku kalpošana noder ne tikai Mazirbes Rekolekciju centrā, bet arī draudzes kalpošanā.

Varavīksne

Mazirbes rekolekciju centrs